kropka Gdańsk 733 700 333 kropka Gdynia 607 297 835 Aktualności

Wypełniacze

Do korekcji utrwalonych zmarszczek skóry twarzy, fałdów, i głębokich bruzd, stosowane są preparaty kwasu hialuronowego (Teosyal, Restylane@@@, Perlane, Stylage, Perfecta, Juvederm), działające na zasadzie zwiększenia objętości tkanki w miejscu wypełnienia.

kwas@@@ hialuronowy

kwas@@@ hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze, w różnorodnych stężeniach. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Unikatowe właściwości tego kwasu powodują ,że stanowi on jeden z głównych składników w produkcji ekskluzywnych środków farmaceutycznych takich jak roztwory o właściwościach elastycznych stosowane w chirurgii oczu i elastyczne uzupełnienia użyteczne w leczeniu schorzeń ortopedycznych. Cząsteczki kwasu hialuronowego zanikają w miarę upływu lat. Zabieg wypełnienia zmarszczek polega na udostępnieniu zastępczego żródła kwasu hialuronowego, aby przywrócić satysfakcjonujące nawilżenie tkanek skóry, które jest niszczone przez załamania skórne, powstałe na skutek ekspresji twarzy. kwas@@@ hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej.

Przebieg zabiegu

Godzinę przed zabiegiem miejsca, w które będą objęte zabiegiem smarowane są kremem (EMLA), który w swoim składzie zawiera środek znieczulający. Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami lub kaniulami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia. Wypełnianie stosowane jest w celu usunięcia bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek okolicy oczu, międzybrwiowych, opadniętych kącików ust oraz modelowania owalu twarzy. Do tego ostatniego wskazania stosuje się zarówno klasyczne techniki implantacji jak i technikę nici kwasu hialuronowego.
Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu wygładzania zmarszczek lub korekcji konturów twarzy (link do korekcja owalu). Natomiast powiększanie warg wymaga zwykle uzupełnienia po około 6-9 miesiącach.

Stosowane preparaty

Na polskim rynku dostępnych jest kilka preparatów kwasu hialuronowego. W gabinecie stosujemy produkty renomowanych firm.
kwas@@@ hialuronowy zawarty w preparatach posiada następujące zalety:

 • nie jest pochodzenia zwierzęcego
 • nie wymaga testów skórnych (chyba, że zaleci ją lekarz ze względów bezpieczeństwa)
 • jest całkowicie wchłanialny
 • jego cząsteczki nie są wykrywane jako ciała obce
 • rezultaty estetyczne są natychmiastowe i naturalne
 • aplikacje prowadzone są różnymi technikami, optymalnie dobieranymi do każdego problemu estetycznego (aplikacje liniowe, wachlarzowe, punktowe, filarowe, techniką nici kwasu hialuronowego)
 • zabiegi, mogą być uzupełniane preparatami o różnej gęstości np. kwasem hialuronowym do mezoterapii, aby poprawić nawilżenie i elastyczność skóry.

Jak długo utrzymują się efekty stosowania wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego Średni okres utrzymywania się efektów stosowania wypełniaczy wynosi 6-12 miesięcy. Czasem okres ten może być dłuższy lub krótszy w zależności od:

 • wieku,
 • rodzaju skóry,
 • trybu życia (palenie papierosów i wystawianie skóry na słońce i działanie promieni UV, może skrócić czas działania),
 • wyboru produktu i miejsca wstrzykniecia;

Zalety zabiegu

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji na dwutlenek węgla i wodę i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. Proces ten jest więc w stu procentach odwracalny w czasie.

Przeciwwskazania

ciąża, karmienie piersią, choroby o podłożu autoimmunologicznym, skłonność do powstawania blizn przerostowych, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik), nadwrażliwość na kwas@@@ hialuronowy; Uwaga! Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmiarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej), laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermabrazja) powinien wynosić min. 3 tygodnie.

Objawy niepożądane

zaczerwienienie, obrzęk, ból w miejscu wstrzyknięcia materiału - objawy te znikają w przeciągu 72 godzin, świąd w przypadku skóry wrażliwej, nadwrażliwość w miejscu korekcji, sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni.

Przejdź tutaj Rozpoznaj swój problem

Nasi specjaliści pomogą rozwiązać Twój problem.

SOCIAL MEDIA facebook instagram