kropka Gdańsk 733 700 333 kropka Gdynia 607 297 835 Aktualności

Próby rumieniowe

Próby rumieniowe stanowią ważne narzędzie w diagnostyce różnych chorób skórnych, szczególnie tych, które charakteryzują się nadwrażliwością skóry lub alergicznymi reakcjami. Ta metoda diagnostyczna pozwala na zidentyfikowanie nadwrażliwości na promieniowanie ultrafioletowe oraz ustalenie substancji, które nie samodzielnie, a dopiero w połączeniu z działaniem światła lub czynników wywołujących reakcje skórne, takich jak rumień, świąd czy obrzęk, co jest kluczowe w leczeniu i profilaktyce tych schorzeń.

Próby rumieniowe polegają na naświetlaniu skóry różnymi dawkami ultrafioletu A i B lub rozszerzonych prób polegających na aplikacji na skórę pacjenta różnych substancji alergizujących lub potencjalnie drażniących i naświetlenie światłem ultrafioletowym. Stosuje się je zwykle na małym obszarze skóry, najczęściej na plecach lub przedramionach. Reakcja skórna, taka jak zaczerwienienie, obrzęk czy pęcherzyki, może wskazywać na nadwrażliwość lub alergię na daną substancję.

Próby rumieniowe znajdują zastosowanie w diagnozowaniu nadwrażliwości na światło, czy reakcji fototoksycznych (połąćzenie alergii kontaktowych połączonych z działaniem ultrafioletu). Są niezwykle pomocne w wykluczeniu lub potwierdzeniu alergii o charkterze fizykalnym.

Zapraszamy do konsultacji z naszymi specjalistami, którzy pomogą Państwu w każdym etapie diagnostyki i leczenia chorób skórnych.

Przejdź tutaj Rozpoznaj swój problem

Nasi specjaliści pomogą rozwiązać Twój problem.

SOCIAL MEDIA facebook instagram