kropka Gdańsk 733 700 333 kropka Gdynia 607 297 835 Aktualności

Powiększanie i modelowanie ust

Piękne, kształtne i pełne blasku usta to jeden z głównych atrybutów kobiecości, dlatego powiększanie ust to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinecie.

Wielkość
Podstawowa wiadomość jest taka - rezultat końcowy zależy od własnego kształtu ust i miękkości, podatności czerwieni wargowej. Jeżeli usta są wąskie i dość sztywne to trudno je mocno powiększyć już przy pierwszym zabiegu. Przestrzegam przed powiększaniem więcej niż jedną strzykawką za pierwszym razem - lepszy, bardziej naturalny efekt osiągniemy rozkładając powiększanie na etapy. kwas@@@ hialuronowy, którym wypełniamy usta, przez około dwa tygodnie po zabiegu dostosowuje się do struktury skóry, „układa się”, osiągając ostateczny rezultat. Dopiero po tym okresie, a nawet po miesiącu powinno się decydować o dopełnieniu. Jedna strzykawka kwasu (czyli 1 ml) to objętość, która pozwala na delikatne, naturalne powiększenie – na pewno nie osiągniemy nią wielkości ust jak u Angeliny Jolie.

Kształt
U młodych kobiet, z wyraźnie zaznaczonym konturem wystarcza zwykle uzupełnienie objętości tzn. uwypuklenie czerwieni wargowej. U starszych osób, przy zaczynających się uwidaczniać zmarszczkach palacza, konieczne jest podkreślenie konturu. Modelując usta zwracamy też uwagę na opadające kąciki – staramy się je podnieść tak, aby przywrócić twarzy radośniejszy wyraz. Również pod kącikami mogą zaczynać się tzw. zmarszczki marionetki, które również można delikatnie wypełnić. Niekiedy, z wiekiem, dochodzi do spłycenia tzw. łuku kupidyna tzn. zagłębienia nad górną wargą. Wymodelowanie tego miejsca dodaje ustom blasku i subtelnie podkreśla kształt. Warto pamiętać, że usta są oglądane nie tylko z przodu ale i z profilu – wykonanie zdjęć w tych dwóch projekcjach przed zabiegiem pozwala na dobranie właściwego sposobu wypełnienia.
W wielu gazetach widzimy często spotykany, nieprawidłowy sposób wypełnienia prowadzący do powstania tzw. „kaczego dzioba” - poprzez umiejętne wprowadzenie kwasu hialuronowego w skórę nad górną wargą możemy delikatnie go poprawić i zmniejszyć.

Symetria
Na początku wypełniania powiększano przede wszystkim górną wargę osiągając efekt tzw. paris lips (widoczny u aktorek Michelle Pfeiffer, Meg Ryan). Aktualnie najczęściej wypełnia się tak, aby wielkość warg była porównywalna. Obserwuje się także trend, w którym dolna warga jest większa (podobnie jak to jest w naturze).
Oprócz uzupełnienia objętości możliwe jest wyrównanie pewnych, nieznacznych bocznych asymetrii i zwężeń. Niestety, czasami te miejsca, w których są blizny np. po opryszczce nie ulegają rozciągnięciu.

Nawilżenie i sprężystość
Każdy kwas@@@ hialuronowy wprowadzony w skórę jest dla niej „odżywką” - wiąże wodę, odbudowuje strukturę skóry, polepsza funkcjonowanie komórek. Dzięki temu jest bardziej napięta, elastyczna, jędrna. Większość producentów określa czas wypełnienia na 6-12 miesięcy. Warto pamiętać, że nawet po tym okresie skóra będzie w lepszej, a nie gorszej kondycji!

Długość trwania efektu
Dostępnych jest wiele preparatów kwasu hialuronowego różniących się strukturą, od której zależy miękkość i możliwości modelowania. Młodszym pacjentkom polecamy preparaty o typie odświeżającym (refresch) zapewniający niesamowitą miękkość i szybki efekt. Osobom wymagającym dobrego wymodelowania kształtu ust i likwidacji zmarszczek palacza polecam preparaty sztywniejsze, ale równocześnie o dłuższym okresie działania ponad 12 miesięcy. Jednak ostateczna długość trwania rezultatu zależy też od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Konsultacja i zabieg
Na zabieg umawiamy się wtedy, gdy nie mamy ważnych spotkań w ciągu najbliższych 2-3 dni, ze względu na ewentualny obrzęk lub siniaczki. Nie wykonujemy zabiegu u kobiet w ciąży, chorych z chorobami autoimmunologicznymi i alergią na kwas@@@ hialuronowy oraz w trakcie innych, specjalistycznych terapii.
W trakcie konsultacji lekarskiej jest wykonywane zdjęcie wstępne, następnie omówienie zabiegu i preparatu. Pacjent podpisuje zgodę na zabieg. Jeżeli występuje opryszczka po zabiegu trzeba stosować lek przeciwwirusowy.

Przed zabiegiem dla komfortu pacjenta stosujemy znieczulenie stomatologiczne lub miejscowe - zależnie od wrażliwości na ból. Obecnie zabieg najczęściej wykonujemy kaniulą. Kaniula to tępa, delikatna igiełka, która zmniejsza ryzyko powstania siniaczków oraz ból w czasie zabiegu.

Po zabiegu przez kilka dni można stosować leki przeciwzapalne w celu zmniejszenia obrzęku, powinno się pić ok. 2 litry wody /dzień oraz smarować usta maścią z arniką.
Nie zaleca się żadnych zabiegów nagrzewających przez kolejne kilka dni.
Zabieg jakim jest powiększanie, modelowanie ust jest jednym z najbardziej efektownych i lubianych, gdyż delikatnie podkreśla kobiecość, dodaje atrakcyjności, poprawia samopoczucie.
kwas@@@ hialuronowy to najbezpieczniejszy sposób na modelowanie ust - nie tylko je powiększa ale również wzmacnia i głęboko nawilża.

Przejdź tutaj Rozpoznaj swój problem

Nasi specjaliści pomogą rozwiązać Twój problem.

SOCIAL MEDIA facebook instagram