kropka Gdańsk 733 700 333 kropka Gdynia 607 297 835 Aktualności

Dermatologia estetyczna

Zabiegi odmładzające i biorewitalizujące

Starzenie się skóry - jest naturalnym procesem polegającym na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek organizmu, spowolnieniu procesów regeneracyjnych i utracie zdolności adaptacyjnych ustroju. Można mu przeciwdziałać. Obecnie dermatolodzy estetyczni potrafią skutecznie przeciwdziała procesowi starzenia i likwidować niektóre jego cechy.

Wskazania do zabiegów medycyny estetycznej:

  • łagodne zmiany naczyniowe
  • teleangiektazje
  • rumień
  • zaburzenia pigmentacji skóry (posłoneczne zmiany barwnikowe)
  • przebarwienia
  • piegi
  • zmiany strukturalne skórne i naskórkowe "pofałdowana cera"
  • zmarszczki - niezbyt głębokie
  • zmiany sprężystości skóry
  • rozszerzone pory.

Nieinwazyjne (niechirurgiczne) programy odmładzające:

Peelingi chemiczne

Substancje używane do peelingów (kwas@@@ glikolowy, TCA, HPP) usuwają martwe komórki naskórka, a ponadto nawadniają skórę. Przy stałym używaniu dokonują one dużych zmian w wyglądzie skóry odnawiając i odmładzając ją. Doprowadzają do przebudowy układu włókien kolagenowych w powierzchownych warstwach skóry.

Mezoterapia

Zmniejsza objawy starzenia się skóry takie jak zmarszczki, zwiotczenie i ścieńczenie skóry. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi. Odpowiednie koktajle stosowane są do zabiegów mezoterapii skóry twarzy, szyi i dekoltu. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: kwas@@@ hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny) poprawiają stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.

toksyna botulinowa@@@

wstrzykiwanie toksyny botulinowej w celu porażenia partii mięśniowych, przez co dochodzi do niwelowania zmarszczek.

Wypełniacze

substancje na bazie kwasu hialuronowego, polimlekowego i innych stosowane śródskórnie na przebiegu zmarszczki powodując efekt "wypełnienia" zmiany.

Poprawa owalu twarzy

preparaty na bazie kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia i innych aplikowane głęboko w okolice utraty objętości np. w okolicę policzków powodują efekt niechirurgicznego "liftingu" twarzy.

Przejdź tutaj Rozpoznaj swój problem

Nasi specjaliści pomogą rozwiązać Twój problem.

SOCIAL MEDIA facebook instagram