kropka Gdańsk 733 700 333 kropka Gdynia 607 297 835 Aktualności

Dermatoskopia i dermatofotografia

Dermatoskopia jest obecnie nieodzownym elementem nowoczesnej dermatologii, umożliwiając lekarzom dokładniejsze badanie, lepsze zrozumienie i skuteczniejsze leczenie schorzeń skóry. Daje szerokie możliwości w wykrywaniu i monitorowaniu nie tylko znamion barwnikowych czy czerniaka, ale także innych rodzajów zmian skónych w tym zmian zapalnych.Dzieki stałej wymianie doświadczeń i uczestnictwie w licznych konferencjach nasz personel w pełni docenia wszechstronność i precyzję dermatoskopii w diagnozowaniu różnorodnych stanów skórnych.

W naszej ocenie nie tylko klasyczne zastosowania dermatoskopii w ocenie znamion i czerniaka, ale również jej znaczenie w rozpoznawaniu różnych typów raków skóry, w tym raka podstawnokomórkowego i raka kolczystokomórkowego. Coraz częściej też wykorzystujemy diagnostykę obrazową w tzw inflamoskopii – nowatorskiej metodzie wykorzystującej dermatoskopię do oceny i diagnozowania zmian zapalnych skóry.

W naszym ośrodku posiadamy także możliwości diagnostyki wspieranej ultrafioletem, co jest kluczowe w wykrywaniu zmian niewidocznych gołym okiem. Możliwe jest także łączenie diagnostyki fotodynamicznej z wykorzystaniem kwasu delta aminolewulinowego w połączeniu z dermatoskopią, co pozwala na jeszcze bardziej szczegółową i dokładną ocenę szczególnie raków skóry, rogowacenia słonecznego i brodawek wirusowych.

Przejdź tutaj Rozpoznaj swój problem

Nasi specjaliści pomogą rozwiązać Twój problem.

SOCIAL MEDIA facebook instagram