kropka Gdańsk 733 700 333 kropka Gdynia 607 297 835 Aktualności

Badania mykologiczne bezpośrednie i posiewy

Badania mykologiczne bezpośrednie i posiewy to kluczowe metody w diagnostyce infekcji grzybiczych, które są ważnym elementem w praktyce dermatologicznej. Są przydatną metodą różnicującą choroby nieinfekcyjne od grzybic skóry, paznokci oraz włosów.

Badanie mykologiczne bezpośrednie polega na mikroskopowym badaniu próbki materiału biologicznego (takiego jak zeskrobiny ze skóry, fragmenty paznokci czy włosów), które pobierane są od pacjenta. Ta metoda pozwala na szybką ocenę obecności struktur grzybów, takich jak grzybnia czy zarodniki, co jest pomocne w wstępnej diagnozie.

Posiew mykologiczny to kolejny etap diagnostyki, polegający na hodowli grzybów na specjalnych pożywkach. Dzięki posiewom możliwe jest dokładne zidentyfikowanie gatunku grzyba. Jest to szczególnie istotne w przypadkach trudnych do leczenia infekcji lub gdy standardowe metody leczenia okazują się nieskuteczne.

W naszym ośrodku kładziemy nacisk na dokładność i rzetelność w przeprowadzaniu badań mykologicznych. Dzięki zaawansowanym technikom diagnostycznym jesteśmy w stanie precyzyjnie zdiagnozować infekcje grzybicze, co znacząco przyczynia się do skuteczności leczenia. Zachęcamy do konsultacji z naszymi specjalistami, którzy pomogą Państwu w każdym etapie diagnostyki i leczenia infekcji grzybiczych.

Przejdź tutaj Rozpoznaj swój problem

Nasi specjaliści pomogą rozwiązać Twój problem.

SOCIAL MEDIA facebook instagram